Protezy zębowe – zalecenia

Całkowita lub częściowa utrata zębów może zostać uzupełniona dzięki protezom. Nasza pracownia wykonuje  protezy z doskonałej jakości akrylu oraz równie dobrych jakościowo, bardzo estetycznych zębów akrylowych, które idealnie imitują , naturalne uzębienie.

Na życzenie pacjenta możemy protezę wzmocnić poprzez włożenie metalowej siateczki na płycie podniebienia.

Aby wizualnie proteza wydawała się cieńsza i lżejsza płytę na podniebieniu możemy wykonać z przeźroczystego akrylu.

Technologia, którą posługujemy się w naszej pracowni, pozwala na takie dopasowanie protez zębowych, że trudno odróżnić je od naturalnych zębów.

Braki w uzębieniu należy uzupełniać, nie tylko ze względów estetycznych. Brakujące zebu mogą doprowadzić do zaburzeń w uzębieniu. Kiedy w żuchwie pojawia się luka, zęby zaczynają się przesuwać, co może doprowadzić do zaburzeń zgryzu. Ponadto  niestabilne zęby są podatne na uszkodzenie i mogą zacząć wypadać.

Braki w uzębieniu powodują również problemy w spożywaniu pokarmów. Niepełne uzębienie przyczynia się także do problemów z wymową.

Protezy zębowe – protezy ruchome

Protezy zębowe ruchome, jak sama nazwa wskazuje mogą być zakładane i zdejmowane. Zakłada się je między zdrowe zęby. Na początku trudnością może być adaptacja Używa się ich zarówno do uzupełniania pojedynczych ubytków, jak i do stworzenia całkowicie nowej szczęki zębowej.