Protezy elastyczne - charakterystyka

Protezy elastyczne wykonywane są z materiałów termoplastycznych, a zwłaszcza z akronu. Dzięki niemu protezy są wytrzymałe, sztywne i bardzo komfortowe w użytkowaniu. Akron jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym proteza nie ma możliwości złamania się, czy nawet pęknięcie.

Jeżeli protezy elastyczne użytkowane są zgodnie z zaleceniami stomatologa, to niemalże nie można ich zniszczyć. Protezy elastyczne mocowane są zazwyczaj na klamrach, dlatego nie podrażniają dziąseł. Dzięki temu służą pacjentowi o wiele lepiej i dłużej niż zwykłe protezy akrylowe. Bardzo często gabinety stomatologiczne stosują akron przezroczysty, gdyż najlepiej dopasowuje się do uzębienia każdego pacjenta i jest niemalże niewidoczny.

Proteza elastyczna z materiału MULTIPRESS

Korzyści z materiału MULTIPRESS

Protezy z materiałów MULTIPRESS są bezsmakowe i bezzapachowe, dzięki niewielkiej grubości, niskiej wadze i przezierności zapewniają pacjentom wysoką funkcjonalność i komfort użytkowania.

Protezy są wygodniejsze dla pacjenta bez bolesnych zabiegów z użyciem wiertarki dentystycznej mniej wizyt w gabinecie dentystycznym szybka adaptacja, bez dyskomfortu czy bólu.

 Estetyka to najważniejsza zaleta protez MULTIPRESS. Widoczne w ustach, sprawiające dyskomfort, metalowe elementy mocowania protez tzw. "klamry" zostały zastąpione elastyczną masą w kolorze dziąsła lub zęba. Dzięki temu protezy z materiałów MULTIPRESS idealnie komponują się w ustach pacjenta i są nie do odróżnienia od prawdziwych zębów.

 Tworzywa MULTIPRESS nie zawierają monomeru oraz innych substancji toksycznych jak standardowe materiały na protezy. Są w pełni biokompatybilne, nie wywołują odczynów alergicznych czy stanów zapalnych.

 Jednolita, gęsta struktura materiału apobiega odkładaniu się płytki nazębnej, rozwojowi bakterii i grzybów. Płyn do czyszczenia MULTICLEAN ułatwia codzienną pielęgnację.

Protezy z materiałów MULTIPRESS są elastyczne, wyjątkowo wytrzymałe mechanicznie oraz odporne na złamanie.
Prawidłowo używane są praktycznie niezniszczalne.
Zawsze jednak istnieje możliwość reparacji czy dostawienia zęba.

Protezy elastyczne – zalety

Protezy elastyczne – higiena

Protezy elastyczne są bardzo łatwe w czyszczeniu. Nie zbierają ani zapachów, ani nie ulegają odbarwieniom. Wystarczy rano i wieczorem czyścić je szczoteczką i pastą do zębów, tak by pozbyć się możliwych bakterii.

Protezy elastyczne – leczenie

Aby skorzystać z protezy elastycznej, należy udać się do stomatologa, który dobierze pacjentowi odpowiedni rodzaj protezy. Na pierwszej wizycie lekarz wykonuje dwa odciski: górnej linii zębów i dolnej linii zębów. Kolejna wizyta również polega na pobraniu wycisków, jednak jest to wykonywane w nieco inny sposób. Następnie stomatolog przedstawia pacjentowi prowizoryczną protezę elastyczną i wspólnie korygują niedogodności, tak aby na kolejnej wizycie proteza całkowicie odpowiadała pacjentowi. Ostatnia wizyta ma na celu końcowe dopasowanie protezy elastycznej do pacjenta.
Proteza jest zakładana i powinna być idealnie dopasowana, w razie jakiegokolwiek dyskomfortu specjalista jest w stanie poprawić protezę jeszcze w gabinecie. Protezy elastyczne są gotowe do użytkowania po około dwóch tygodniach od pierwszej wizyty pacjenta w gabinecie.

Musisz to wiedzieć

Link do strony

Naprawa protezy – charakterystyka, renowacja, dbanie o protezę

Link do artykułu

Link zewnętrzny
Link do strony

Protezy elastyczne - charakterystyka, zalety, wady, higiena

Link do artykułu

Link zewnętrzny
Link do strony

Proteza akrylowa – charakterystyka, koszt, wykonanie

Link do artykułu

Link zewnętrzny

Galeria